Červenec 2010

Nový blog.

16. července 2010 v 17:41
www.recovering.blog.cz


Mé zásady.

14. července 2010 v 17:29 | Melissa |  O mně
 Chci být vitariánka. Jíst pouze syrovou stravu - ovoce, zeleninu, ořechy, ovocné a zeleninové šťávy.
j
Objem jednoho jednodenního jídla by se měl vejít do mých dlaní.

7:00-9:00 hodin - Snídaně
13:00 -15:00 hodin - Oběd

Nepít po jídle aspoň 1 hodinu.

Tired of trying, sick of crying, I'm smiling, but inside I'm dying.

12. července 2010 v 21:36 | Melissa |  Mé myšlenky
Mám své sny. Nedokážu je realizovat.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Přejídám se, je mi špatně, snažím se zaplnit tu prázdnotu různými jídly, ale nepomáhá mi to. Možná na chvilku ta fyzická bolest přebije tu psychickou. Rozhodně mi lépe není. Hůře.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Chce se mi brečet.
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Odehnala jsem od sebe i těch málo lidí kterým na mě záleželo.
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Chce se mi brečet. Asi to sama nezvládnu i když si stále nalhávám, že ano. Stydím se přímo poprosit někoho o pomoc. Mé tajné volání o pomoc nikdo neslyší.

Však já brzy tu slzu vtlačím zase nazpátek. A budu to dusit v sobě dál. Pak budu mít slabší chvilku a zase ji vtlačím. To jsem já.

12.7.2010 - 2. den

12. července 2010 v 9:54 | Melissa |  Den za dnem
SNÍDANĚ: 1 kiwi, 14 koleček hroznového vína, polovina ze čtvrtky melouna
PŘED OBĚDEM: 3 vlašské ořechy
OBĚD: 1 kiwi, 50 koleček hroznového vína, polovina ze čtvrtky melouna
14:59 - 2 papity, 1 pytlík bake rolls, houska se sýrem
15:41- 15 piškotů
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
fg
Dneska si dám nejspíš i něco víc než jen snídani. Včera jsem se na nic nezmohla a celý den jsem polehávala. Když jsem dojedla tuto snídani, pořád jsem měla "chuť" pokračovat a to by dopadlo tak, že bych vyjedla všechno ovoce, které jsem dneska koupila. Tak jsem se udržela. A doufám, že se budu držet dál. I když tohle se ani nedá nazvat "menší krizí", prostě jednoduché, zatím.

Edit - 13:18
S ovocem by se to nemělo přehánět :( Navíc už nejsem doma sama a odpoledne jdeme nakoupit. A já mám menší krizi. Možná bych mohla zkusit tu metodu chew a split, jestli to píšu dobře :(
Edit - 14:59
Zase jsem to posrala :-(


Ukončení dvacetičtyřhodinového až čtyřicetidvouhodinového hladovění.

11. července 2010 v 21:23 | Melissa |  Hladovění
K odstranění toxinů a hlenů z ústní dutiny rozžvýkejte kůrku chleba potřenou česnekem a potom ji vyplivněte. Jazyk se očistí a bude mít růžovou barvu. Pálivá chuť stimuluje trávicí funkci organismu: nyní jste připraveni přejít na normální stravu.

Prvním jídlem by měl být salát z čerstvé zeleniny. Většinou je doporučována prolisovaná mrkev a nakrájené zelí (zálivkou může být citronová šťáva). Salát bude v žaludku a ve střevech účinkovat doslova jako koště, to znamená, že žaludek a střeva začnou intenzivně pracovat. Po salátu by měl následovat pokrm z vařené zeleniny, jako například vařená řepa, mírně podušené zelé nebo čerstvá dušená rajčata, samozřejmě vše bez chleba.

Po ukončení hladovění by jedinec neměl konzumovat například maso, sýry, olej, ryby, mléko a ořechy ani jiné semena. První příjem potravy se musí skládat ze salátu a vařené zeleniny. Při dalším jídle je možné se salátem podávat chléb. Organismu neuškodí ani polévka z naklíčené pšenice.

Hladovění je možné ukončit i mrkvovou nebo jablečnou šťávou, jenž vyvolá přechodné oslabení, ale dodatečně z jater a žlučníku odstraní starou žluč. V zimě je nahradíme bylinným odvarem s medem.

Zdroj: Gennadij Malachov - Léčivá detoxikace hladem

11.7.2010 - 1. den

11. července 2010 v 11:01 | Melissa |  Den za dnem
SNÍDANĚ: 7 jahod, 2 maliny
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
g

Správné provedení dvacetičtyřhodinového až čtyřicetidvouhodinového hladovění.

10. července 2010 v 23:34 | Melissa |  Hladovění
Dvacetičtyřhodinové hladovění začíná po snídani prvního dne do snídaně následujícího dne. Nedoporučuje se hladovění od večeře do večeře, večerní příjem potravy totiž naruší celý účinnek hladovění v souvislosti, protože nebudou dodrženy biorytmy činnosti trávicích orgánů.

Třicetišestihodinová kúra by měla začínat po večeři v den, který předchází dni počátku hladovění. Pokračuje nocí, trvá celý následující den a noc a končí snídaní třetího dne.

Čtyřicetidvouhodinové hladovění začínáme obvykle rovněž po večeři, trvá tedy celou noc, další den a noc a končí ve dvanáct hodin třetího dne, kdy hladovějící osoba konzumuje první potravu.

Zdroj: Gennadij Malachov - Léčivá detoxikace hladem1. Pokud jste emočně nevyrovnaní a máte vypjaté nervy, nejezte!

10. července 2010 v 14:19 | Melissa
Únava, bolesti, strach, smutek, neklid, deprese, hněv, zánětlivé procesy v těle, horečka - to všechno má za následek, že se přestanou vylučovat trávicí šťávy a normální pohyb trávicího traktu (peristaltika) se zpomalí anebo zastaví úplně. Vylučování žaludečních šťáv celý proces zpomaluje. Při emocionálním vypětí se také vylučuje adrealin, jenž vyvolává zpětnou polarizaci membrán v trávicích buňkách tenkého střeva. V důsledku toho se trávení zastaví a natrávený obsah vsákne zpět. Potrava se nevstřebává, nýbrž uhnívá a kvasí, a z toho vznikají průjmy, plynatost a celkově nepříjemné pocity.

Abyste se podobným problémům vyhnuli, řiďte se následujícími radami:

a) humor a vtipy za jídelním stolem celkově uvolňují atmosféru a uklidňují, proto dbejte, aby se při jídle rozhostil klid a spokojenost, to je hlavní pravidlo nejen při stolování, ale života obecně, protože tak si pěstujete zdravé fyzické tělo i duševní zdraví.

b) pokud vás něco bolí, máte horečku nebo trpíte určitým druhem zánětu, jídlo raději vynechejte úplně, držte ozdravný půst, dokud jmenované potíže nezmizí.

c) pokud se nacházíte ve stavu emocionálního vypětí, například jste rozhněvaní nebo se cítíte potlačení a deprimovaní, vynechejte alespoň jedno jídlo, dokud se neuklidníte.

d) také byste se neměli pouštět do jídla, pokud jste unavení, proto si nejprve trochu odpočiňte, neboť neexistuje nic blahodárnějšího pro organismus než kvalitní odpočinek a uvolnění za účelem obnovení životních sil.

Zdroj: Gennadij Malachov - Energetická rovnováha organismu

Mé 1. měření - 9.7.2010 :-(

9. července 2010 v 23:13 | Melissa |  Míry
PAS: 67 cm
ZADEK: 85 cm
STEHNO: 51
LÝTKO: 33
- - - - - - - - - - - - - - -

No není to vůbec dobrý. Měla jsem v posledních dnech přejídací období, ale pevně věřím, že se mi bude dařit. Vím, že si přejedením problémy nevyřeším a to si musím říct vždycky předtím, než dostanu chutě něčím zaplnit "tu prázdnotu". Já věřím, že na to mám. Později sepíšu pravidla, podle kterých se budu řídit. Myslím si, že jsou opravdu skvělá.

Přiznávám se, že jsem zatím moc slabá na to nejíst víc než 1 den. Hlavně, když je mé tělo slabé kvůli ne moc dobrému stravování. Chce to několik dní jíst jenom zdravě a až potom se o něco pokoušet.

Strečink.

9. července 2010 v 20:39 | Melissa |  Cvičení
Tyto cviky (jestli jsem je správně pochopila) chci cvičit každé ráno. Ono je to spíš protahování, ale to se na ráno hodí :-)


seriál Hollyoaks: Hannah Ashworth - 25/07/07

8. července 2010 v 16:05
8. den co se Hannah za Melissiny asistence snaží zhubnout. Nejdřív jsem si myslela, že tohle video je starší než to předchozí. Až teťko jsem našla datum.


Hannah v tomhle díle dostane bulimický záchvat.

Seriál Hollyoaks: Hannah Ashworth 27/07/07

8. července 2010 v 14:20 | Melissa |  Hollyoaks Hannah Ashworth
Hannah a Melissu hlídá Gilly, nejlepší kamarád Rhyse (nevlastní bratr Hannah). Nějak se mezi těmi vztahy nevyznám, tak se omlouvám, jestli se mýlím.

Gilly nemá Melissu moc rád, ona jeho také ne.

Melissa chce, aby Hannah našla potěšení v sexu na jednu noc. Jdou na lov a když se i s ním Hannah vrátí do domu, tak ho Gilly vyhodí. Hannah to tak rozčílí, že ho začne "mlátit".


Přijde mi trochu srandovní, jak je Melissa na Gillyho ošklivá, ale na druhou stranu je mi ho líto, vždycky se snažil Hannah pomoc a mám ho prostě ráda.

Sharing The Secret

8. července 2010 v 13:44 | Melissa |  Sharing The Secret
Čtrnáctiletá Beth žije po rozvodu rodičů se svou matkou.
Kvůli neustálému tlaku okolí u ní vzrůstá již tak přehnaná snaha o docílení dokonalosti, o splnění očekávání, která do ní vkládají rodina a učitelé. (zkopíráno z csfd.cz)

Beth hladoví, přejídá se a potom zvrací.

Seriál Hollyoaks: Hannah Ashworth a Melissa Hurst

7. července 2010 v 23:03 | Melissa |  Hollyoaks Hannah Ashworth
Hannah se podaří přemluvit mámu, aby mohla zůstat doma s Melissou zatímco rodina odjede na dovolenou.


Úryvky ze dvou různých dnů. Jeden z doby kdy jsou rodiče ještě doma a druhý je myslím z doby, když už odjeli.


Seriál Hollyoaks: Hannah Ashworth 18/07/07

6. července 2010 v 16:44 | Melissa |  Hollyoaks Hannah Ashworth
Asi nijak záživné video, ale jde na něm vidět, jak je Hannah po dlouhé době konečně šťastná.


Seriál Hollyoaks: Hannah Ashworth 17/07/07

6. července 2010 v 13:04 | Melissa |  Hollyoaks Hannah Ashworth
Hannah už bulimie zcela ovládla.

Sarah se díky modelingu seznámí s Melissou. Hannah se Sarah a Melissou mnohdy tráví čas.
Když jsou u Hannah, tak ji Melissa uslyší při zvracení, prohledá ji pokoj, nalezne všechny skrýše s jídlem. Hannah je zpočátku velmi rozčílená, potom ji ale Melissa nabídne pomoc s hubnutím.


Seriál Hollyoaks: Hannah Ashworth - 04/06/07

6. července 2010 v 12:52 | Melissa |  Hollyoaks Hannah Ashworth
Hannah doprovází Sarah na nějaké focení do časopisu. Ptá se jedné ženy, jestli by nemohla být modelka a ta jí odpoví, že je moc malá a má baculaté tváře.

Hannah se cítila lépe, ale tohle jí opravdu ranilo.


Seriál Hollyoaks: Hannah Ashworth 13/02/07

6. července 2010 v 12:45 | Melissa |  Hollyoaks Hannah Ashworth
Po Vánocích se John Paul Hannah omluvil a znovu spolu chodili. Jejich vztah byl nadále komplikovaný. Hannah nacházela "útěchu" v jídle.

Na jednom večírku ho viděla, jak se opilý líbá s Graigem. John Paul se veřejně přiznal ke své homosexualitě. Nechtěl už Hannah a hlavně sobě lhát. Hannah vzala vinu na sebe a obviňovala se z jeho homosexuality.

Snažila se s ním i nadále kamarádit, ale on už chodil se Spikem, na Hannah neměl čas a přehlížel ji.