1. Pokud jste emočně nevyrovnaní a máte vypjaté nervy, nejezte!

10. července 2010 v 14:19 | Melissa
Únava, bolesti, strach, smutek, neklid, deprese, hněv, zánětlivé procesy v těle, horečka - to všechno má za následek, že se přestanou vylučovat trávicí šťávy a normální pohyb trávicího traktu (peristaltika) se zpomalí anebo zastaví úplně. Vylučování žaludečních šťáv celý proces zpomaluje. Při emocionálním vypětí se také vylučuje adrealin, jenž vyvolává zpětnou polarizaci membrán v trávicích buňkách tenkého střeva. V důsledku toho se trávení zastaví a natrávený obsah vsákne zpět. Potrava se nevstřebává, nýbrž uhnívá a kvasí, a z toho vznikají průjmy, plynatost a celkově nepříjemné pocity.

Abyste se podobným problémům vyhnuli, řiďte se následujícími radami:

a) humor a vtipy za jídelním stolem celkově uvolňují atmosféru a uklidňují, proto dbejte, aby se při jídle rozhostil klid a spokojenost, to je hlavní pravidlo nejen při stolování, ale života obecně, protože tak si pěstujete zdravé fyzické tělo i duševní zdraví.

b) pokud vás něco bolí, máte horečku nebo trpíte určitým druhem zánětu, jídlo raději vynechejte úplně, držte ozdravný půst, dokud jmenované potíže nezmizí.

c) pokud se nacházíte ve stavu emocionálního vypětí, například jste rozhněvaní nebo se cítíte potlačení a deprimovaní, vynechejte alespoň jedno jídlo, dokud se neuklidníte.

d) také byste se neměli pouštět do jídla, pokud jste unavení, proto si nejprve trochu odpočiňte, neboť neexistuje nic blahodárnějšího pro organismus než kvalitní odpočinek a uvolnění za účelem obnovení životních sil.

Zdroj: Gennadij Malachov - Energetická rovnováha organismu
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | Web | 10. července 2010 v 19:55 | Reagovat

Skvělý článek, děkuju! :-)
Budu se tím snažit řídit, .. ale v mé situaci bych asi nesměla jíst už nadosmrti :D

2 Lilly Lilly | Web | 10. července 2010 v 20:28 | Reagovat

taky se díky jídlu necítím dobře,.. ten pocit, že jsem se zas najedla nesnášim :( a miluju hlad.. ale to tělo mi to furk kazí a furt něco chce,.. :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama